Metrics Nasza historia
i plany na przyszłość

Wizja

Obecnie najczęściej stosowanym narzędziem w procesach analizowania i podejmowania decyzji inwestycyjnych jest kartka papieru, a najbardziej zaawansowane to arkusz Excela.

W efekcie, wiele przedsiębiorstw i instytucji podejmuje decyzje o uruchomieniu poważniejszych inwestycji na podstawie własnych osądów i wyczucia managerów a z powodu trudności w oszacowaniu możliwych korzyści i prawdopodobnych ryzyk często rezygnuje z innowacyjnych projektów. Alternatywą dla własnej intuicji są drogie analizy i badania wykonywane na zlecenie przez wyspecjalizowane firmy.

Dlatego firma Metrics, dzięki wsparciu z funduszy unijnych przygotowała alternatywne rozwiązanie – relatywnie tanią e-usługę służące do tworzenia analiz biznesowych, minimalizacji ryzyka oraz szkolenia e-learning dostarczająca wiedzy z zakresu wykorzystania ROI w praktyce.


Historia Metrics

m3Metrics Sp. z o.o. został założony w 2009 roku dla potrzeb realizacji zadań związanych z wyprodukowaniem, wypromowaniem, wdrożeniem i oferowaniem na rynku polskim i międzynarodowym e-usługi: Internetowego systemu obliczania i analizowania zwrotu z inwestycji (ROI)

W procesie projektowania i wytwarzania nowych e-usług współpracowały dwie grupy fachowców:doświadczeni informatycy i programistów oraz grupy praktyków biznesowych i konsultantów ekonomicznych.

Aby skutecznie prowadzić prace nad projektem programiści zdobyli wiedzę merytoryczną (ekonomiczną i biznesową) o tworzeniu Business Case, a konsultanci ekonomiczni poznali i zrozumieli podstawowe zasady rządzące tworzeniem oprogramowania.


 

Produkty

Seerious – BUSINESS CASE DESIGNER

businesscasedesignerNarzędzie, e-usługa, służące do projektowania i analizy uzasadnień biznesowych przy podejmowaniu istotnych decyzji/uruchamianiu projektów.

 

 

 

 

 

Szablony Business Case

biznescasetemplateNasi Konsultanci przygotowali zestaw narzędzi ułatwiających przygotowanie Business Case. Zacznij już. Zacznij tutaj.

 

 

 

 

Usługi

PRZYGOTOWANIE WSPÓŁUŻYWALNYCH MODELI BUSINESS CASE

W budowaniu uzasadnienia biznesowego – Business Case, najtrudniejszą częścią jest zbudowanie poprawnego modelu biznesowego organizacji, który można wykorzystać do analizy wpływu inwestycji na biznes. Konsultanci Metrics są do Państwa dyspozycji by wspólnie opracować takie modele.

 

WDROŻENIE ZARZĄDZANIE PRZEZ BUSINESS CASE

Pierwszy Business Case jest zwykle nieprecyzyjny. Dlatego wdrożenie procesu okresowego porównywania przyjętych założeń do rzeczywistych efektów, pozwala obniżyć ryzyko niepowodzeń inwestycji oraz poprawić dokładność szacowania kolejnych Business Case.

 

SZKOLENIE BUSINESS CASE DLA NIE-FINANSISTÓW

Świat finansów dla wielu osób wydaje się niedostępną enklawą. Szkolenia w trybie e-learningowym, blended learning czy na sali szkoleniowej prowadzone przez doświadczonych trenerów pozowlą przełamać opory w używaniu pojęć finansowych przy uzasadnianiu decyzji inwestycyjnych.